Czym zaszokować naszą rodzinę na letnim przyjęciu?

Spędzanie czasu z naszą rodziną jest na pewno naturalną koniecznością, jaka wynika wprost z natury człowieka będącego stworzeniem społecznym. Utrzymywanie, ale dodatkowo poprawianie więzi pomiędzy członkami rodziny jest w takim razie czymś zupełnie normalnym, co staramy się regularnie praktykować. Powinno się odnotować, że nasz relacje w rodzinach mogą w szeregu przypadków mieć powikłany charakter, niemniej natomiast na rezultat długofalowej pracy jesteśmy w stanie je stanowczo poprawić.
... Read More

Zastanawiasz się, co ugotować na obiad? Skorzystaj z naszych pomysłów

Wszyscy pamiętamy pewne powiedzenie, które dotyczy trzech kolejnych posiłków w całym dniu. Wedle niego, śniadanie należy zjeść samemu, obiadem dzielić się z przyjaciółmi, natomiast kolację oddać wrogowi. Jest jeszcze jedno, które twierdzi, że pierwszy posiłek ma być królewski, natomiast drugi- książęcy. Nie próbujmy zapominać o ciepłym obiedzie. Tylko śniadanie, nawet jeśli będzie wyjątkowo pożywne, nie doda nam na paliwa na cały dzień. Tak naprawdę, w naszym codziennym jadłospisie powinno zjawić się pięć posiłków, spożywanych o stałych godzinach. A obiad jest bardzo ważną jego częścią.
... Read More

Jak wspomóc ochronę środowiska

Żywność ekologiczna zdobywa coraz większą popularność. Nie jest jeszcze obecna we wszystkich marketach, ale prędko zajmuje w nich należne jej miejsce. Staje się z dnia na dzień niezwykłą alternatywą dla mniej zdrowych produktów. Smaczne pomidory bez pestycydów czy gruszki pozbawione chemii owoce to obecnie zdecydowanie rzadko dostępne w sklepach, które można codziennie odwiedzić. Możliwość nabycia takich produktów daje jednak sieć.
... Read More

Spiżarnie pełne słojów z marynatami, czyli rzecz o tym, w jaki sposób zachować na dłużej smak warzyw i rodzimych owoców

Kura domowa to określenie, które najczęściej przysługuje pani prowadzącej dom, wychowującej potomstwo i przygotowującej pyszne posiłki. Taka pani domu ma wbrew pozorom ręce pełne roboty, bo pewne czynności wykonuje nieco dłużej niż tzw. kobieta pracująca.
... Read More

Jakie smaki oferuje kuchnia polska czyli krótki przegląd tego, co najczęściej jest jadane na obiad.

Pomysłów na zdrowy, pożywny obiad będzie zapewne tyle, ilu jest kucharzy. Każdy na pewno ma pomysł na wyjątkowe, niepowtarzalne danie, jakim będzie mógł zachwycić gości. W naszej kulturze obiady najczęściej składają się z dwóch dań, to znaczy zupy i dania głównego.
... Read More