Japonia to nie tylko sushi!

Autor: Chroma i Kai

Założę się, że znasz filmy japońskie, w których skośni rycerze walczą na charakterystyczne miecze. Wielu z was pewnie słyszało, jak ważny był dla samuraja jego miecz. Zazwyczaj japoński zbrojny wykuwał go sam i zgodnie z legendami mieścił w sobie ten miecz część duszy kowala. W rzemiośle z tego wyspiarskiego państwa mocno udoskonaliła się umiejętność wykuwania wspaniałych ostrzy. Do dziś widać to w gastronomii – noże japońskie są znane na całym globie. Kucharze i zwykłe gospodynie domowe uwielbiają ich dokładność, trwałość, komfort i stylistykę.

Najważniejsze narzędzie w kuchni to nóż szefa kuchni. Powinien układać się komfortowo w dłoni, być zaostrzony i niezawodny. Japońskie noże tego gatunku są wyrabiane zazwyczaj ze stali węglowej, damasceńskiej albo niklowej. Metoda produkcji u kowala niezwykle przypomina sposób wyrabiania ostrzy samurajskich, gdyż opiera się na skuwaniu kolejnych warstw stali. To ręczne wytwarzanie ostrzy sprawia, że są one bardzo praktyczne i mocne. Gdy raz chwycisz w dłoń taki nóż, zanotujesz ogromną różnicę. I od razu usuniesz z kuchni tandetne sztućce produkowane na Tajwanie. Noże japońskie są tworzone z pasją japońskiej historii.

Prawdziwy mistrz patelni musi dysponować wieloma typami noży. Dobry zestaw noży musi mieć sztućce pasujące do różnorakich dań. Najbardziej japońskie są oczywiście ostrza do sushi. Nie da sobie rady bez nich gastronom, planujący przyrządzać ten fantastyczny wytwór kuchni japońskiej. W kuchni muszą się znajdować ostrza do serów, noże do darów morza (niezwykle przydatne w wypadku karpi), noże do kawałkowania warzyw, fachowe noże do dziczyzny. W sklepach są w sprzedaży japońskie noże naprawdę do każdego przeznaczenia.

Czy chcesz zdobyć nowe informacje na opisywany wątek? Jeśli tak, to sprawdź, jakiego typu komunikaty zawiera rekomendowana strona (https://ambroexpress.pl/fulfillment-dla-e-commerce), z pewnością także Cię zafascynują.

Do najpopularniejszych producentów należą: Tojiro, Taisan i Sakon Shiraume . Koszt zakupu jest zauważalnie wyższy od cen ordynarnych, produkowanych taśmowo noży. Za jakość się płaci, to znana prawda. A ile w tym przypadku? Aby dostać porządny japoński nóż, musisz wydać od tysiąca złotych wzwyż.

Źródło: www.SmakProstoty.pl