Jak przyrządzić czarną kawę

Dziś każdy może u siebie w domu przygotować wyśmienitą kawę. Nie musimy mieć certyfikatu baristy, by zachwycić gości tym wyśmienitym napojem. Wystarczy, że zainwestujemy kawiarkę, która pomoże nam otrzymać idealny smak kawy. Kawiarki pozwalają nam na zrobienie porządnej i aromatycznej kawy. Ale kupując kawiarkę musimy pamiętać, że te za parę groszy więcej są po prostu lepiej wykonane. Tania kawiarka będzie nam po prostu krócej funkcjonowała. Możemy kupić kawiarkę z aluminium lub stalową. Bez względu na wybór kawiarki musimy pamiętać, że nie można myć ich płynami, musimy je po prostu opłukać. Kawiarki różnią się nie jedynie tworzywem, z którego są zrobione, ale też wielkością.

kawa

Autor: Jacob’s
Źródło: Jacob’s
Tu wszystko zależy od nas. Jeśli poranną kawę popija kilka osób lepiej wybrać większą kawiarkę. Jednak, jeśli sami pijemy kawę lepiej wydać pieniądze na mniejszą kawiarkę – idź na stronę . Jeszcze całkiem niedawno kawiarki nie były modne na naszym podwórku. Jednak powoli przyszła i do nas ta moda na robienie kawy w odpowiedni sposób. Jeśli już mamy kawiarkę w mieszkaniu to korzystajmy z niej i twórzmy wyśmienite kawy. Mocne espresso zaparzone w kawiarce będzie świetną bazą do zrobienia kawy raem ze spienionym mlekiem i kokosowym syropem. Jeżeli nie mamy pojęcia jak przyrządzić dobre latte lub pyszną kawę mrożoną, można poszukać ciekawych inspiracji w Internecie.

Parzenie kawy to rytuał. Jeśli chcemy z kawy wyciągnąć jej bogaty zapach i świetny smak musimy odrobinę się pomęczyć. Jeżeli jesteśmy wielkimi smakoszami kawy musimy zaopatrzyć się nie jedynie w pyszną kawę, ale też w sprzęt do jej parzenia. Warto, więc kupić tygielki do kawy. Tygielek do kawy,

kawiarka

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

to garnuszek, w którym parzymy kawę. Wystarczy wysypać We właściwych proporcjach kawę i dolać do niej odpowiednią ilością wody. Później wystarczy wszystko zagotować. W chwili, gdy na wierzchu mieszanki zacznie się tworzyć pianka kawa kawa rozpuszczalna jest gotowa.

Taki tygielek idealnie sprawdzi się też do gotowania mleka. Jednak, jeśli jesteśmy amatorami po turecku to właśnie tygielek do kawy będzie najlepszym rozwiązaniem dla smakoszy. Warto, więc sprezentować komuś tygielek do kawy, by mógł się cieszyć prawdziwym smakiem i aromatem swojej ulubionej kawy. Nie trzeba już za każdym razem iść do kawiarni, by móc pić pyszną kawę. Dziś każdy poranek możemy zacząć od wyśmienitej kawy zaparzonej czy to w kawiarce czy w tygielku do kawy, w zależności od tego, jaką kawę preferujemy.