Jak wytwórcy praktycznych sprzętów kuchennych pomagają paniom domu w przyrządzaniu jajecznych potraw

Pewien czas temu wiele słyszało się o szkodliwości jaj, które jakby nie patrzeć, są źródłem cholesterolu. Kobiety, które odchudzają się i faceci z chorobami układu krążenia muszą mieć się na baczności, żeby sobie nie zaszkodzić. Jednakże nie taki czart straszny, ponieważ jajka, mimo są kaloryczne, to w końcu zawierają wiele składników odżywczych oraz mikroelementów potrzebnych do urozmaicenia codziennej diety. Najsensowniej ugotować bądź usmażyć je na drugie śniadanie, ponieważ dadzą energię na caluteńki dzień.

dziurkacze do jajek

Autor: Nostepinne
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy różnego typu akcesoriów kuchennych oferują kobietom prowadzącym gospodarstwo i gotującym pyszne posiłki obiadowe wiele pożytecznych sprzętów. Jednym z nich z pewnością bywa urządzenie do gotowania jaj. Ta ciekawa maszyna pozwoli młodej gospodyni ugotować doskonałe jajka na twardo, które później trafią do wazy białego barszczu lub żurku na żeberkach, a następnego dnia staną się super dodatkiem do kanapek z ogórkiem i kiełbasą. A do pokrojenia tak przygotowanych jaj niezwykle przydatną będzie niewielka, bo mieszcząca się w ręku, krajalnica zrobiona z plastiku i stalowych drucików. Dzięki niej uzyskamy doskonale pokrojone żółto-białe plastry. A do przygotowania świetnie nam znanej jarzynowej sałatki świątecznej przydatne będzie też sitko, które pokroi tak jaja, jak i pietruszkę w pięknie prezentującą się kostkę.

Gotowanie jaj w stalowym garnku powoli staje się przeżytkiem minionej epoki – współcześnie foremka do gotowania jajek jest świetną alternatywą dla konwencji, którą rzecz jasna, należy szanować, ale czasami warto korzystać z prekursorskich rozwiązań, takich jak to: . Z wspomnianej foremki chyba ucieszą się nasze pociechy, ponieważ ich pierwsze śniadanie na pewno nie będzie takie nudne. Szczególnie mamy niejadków będą szczęśliwe – żółtka po zagotowaniu mają formę gwiazdek bądź figur geometrycznych, czym zachęcają szkrabów do jedzenia posiłków.

ugotowane jajka

Autor: Tarsmak
Źródło: Tarsmak
Foremka do gotowania jajek będzie trafionym prezentem dla gospodyni, która nie będzie już musiała obierać jaj ze skorupy po wyjęciu ich z gotującej się wody. Jeszcze jednym gadżetem wartym polecenia są dziurkacze do jajek.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, zobacz ponadto ten link. To bez wątpienia ta witryna, na której znajdziesz inne tego typu informacje!

Jeśli któraś z pań woli w tradycyjny sposób gotować jaja, to od tego momentu nie będzie musiała sypać szczypty soli do wody, żeby zapobiec pękaniu skorupki. Zwłaszcza przed Wielkanocą paniom zależy na tym, aby jaja po zagotowaniu były idealnie gładkie. A dziurkacze do jajek stają na wysokości zadania – koszyk z pisankami na pewno będzie prezentował się cudownie.