Jakie smaki oferuje kuchnia polska czyli krótki przegląd tego, co najczęściej jest jadane na obiad.

Sposobów na pożywny, zdrowy obiad pewnie będzie tyle, ilu jest samych kucharzy. Chyba każdy z nic ma jakiś pomysł na niepowtarzalne, wyjątkowe danie, jakim będzie mógł zachwycić gości. W naszych domach obiady najczęściej składają się z dwóch dań, czyli zupy i dania głównego.

Krem z dyni

Autor: mbba.pl
Źródło: mbba.pl

Polska kuchnia oferuje niezliczoną ilość zup, można wręcz powiedzieć, że stanowią one nasze narodowe dziedzictwo. Przepisy na zupy to takie, w których wykorzystać można w zasadzie wszystkie całoroczne i sezonowe warzywa, często pojawiają się w nich także różne dodatki mięsne, makarony czy ryż. Do takich najbardziej polskich, stwierdzić wręcz można klasycznych w każdym calu, zalicza się zupa fasolowa. Podstawą do jej przyrządzenia będzie fasola, warzywo często niedoceniane przez wiele osób.

Jeżeli szukasz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź chłodziarka do wina do zabudowy nas, a na pewno znajdziesz interesujące fakty.

A przecież fasola zalicza się do najzdrowszych warzyw, które u nas występują, jest świetnym źródłem wartościowego białka, witamin i składników mineralnych. Fasolową zupę gotuje się na wiele różnych sposobów, w zależności od kucharza i użytych przez niego przypraw może się bardzo różnić wyglądem i smakiem.

Więcej przepisów przeczytasz tutaj:

Jeśli będzie chodzić o drugie dania, to w naszej kuchni królują mięsa pod różną postacią. Kucharze bardzo chętnie sięgają po różne postacie drobiu, tu najczęściej stosowany jest klasyczny kurczak, ale coraz większą popularnością cieszą się indyki i kaczki. Sporą popularność ma także wołowina, jest ona wprawdzie sporo droższa, lecz daje jedzeniu z niej przygotowanemu bardzo ciekawy smak. No i nie można zapomnieć o tradycyjnych świnkach, w końcu to przecież schabowy z kapustą w pewnym sensie stał się symbolem naszej narodowej kuchni.

Zupa dyniowa

Autor: Restauracja Pieprz i Wanilia
Źródło: Restauracja Pieprz i Wanilia

Lecz z wieprzowiny robi się mnóstwo innych, wspaniałych potraw, ten kto chociaż raz miał okazję spróbować karczek marynowany w piwie na pewno wie, o czym tu się mówi. Jeżeli chodzi o sposoby przyrządzania, to w naszej kuchni wykorzystuje się praktycznie wszystkie. Pieczenie, duszenie i smażenie pozwala na otrzymanie różnych smaków, jeśli do tego dobry kucharz będzie umiał wszystko przygotować i wybierze odpowiednie dodatki, to na pewno wrażenia smakowe będą długo pamiętane.