Cieszmy się jedzeniem

Aktualny styl życia większości ludzi bardzo odbiega od ideału. Ciągle dokądś biegniemy. Po drodze jesteśmy narażeni na mnóstwo stresujących sytuacji. Nie potrafimy wypoczywać. Już nawet zapomnieliśmy, kiedy byliśmy ostatni raz na wakacjach z ukochanymi.

Zupa dyniowa

Autor: Restauracja Pieprz i Wanilia
Źródło: Restauracja Pieprz i Wanilia
Nawet w wolne dni od pracy załatwiamy dużo spraw i nie potrafimy zebrać potrzebnych sił na następny tydzień ciężkiej pracy.

Ale naszym najpoważniejszym grzechem jest karygodna kultura jedzenia. W ciągu tygodnia wpychamy do swojego żołądka same śmieci. Zazwyczaj w czasie przerw na lunch w pracy odwiedzamy bary szybkiej obsługi, gdzie jemy ociekające tłuszczem dania.

To wszystko zalewamy hektolitrami kawy, która wypłukuje z naszego ciała tak bardzo cenny magnez, który jest odpowiedzialny za odpowiednią pracę naszego mózgu. I choć cały dzień zapychamy się różnymi przekąskami, bywamy w rzeczywistości niedożywieni. W naszym organizmie brak bardzo wielu potrzebnych składników odżywczych.

Przez to, tak szybko łapiemy przeziębienia. Ciągle jesteśmy niewyspani i poddenerwowani. Nasz organizm wysyła nam wyraźne oznaki alarmowe, które my wciąż ignorujemy.Takie szalone życie może być przyczyną wielu wyjątkowo ciężkich chorób. Dlatego powinniśmy pomyśleć o swoim zdrowiu (zobacz światleku) i już teraz zmienić dotychczasowy styl odżywiania się. W pierwszej kolejności, postarajmy się robić posiłki w domu. Niech to stanie się dla nas inspirującą zabawą, a nie jedynie kolejnym obowiązkiem, który pragniemy jak najszybciej odhaczyć. W sieci odnajdziemy mnóstwo interesujących pomysłów.

Łosoś z szafranem, czy też makaron z sosem carbonara to dania, którymi rzucimy na kolana naszych najbliższych. Pamiętajmy o zupach, które są bardzo istotnym składnikiem naszego codziennego jadłospisu. Spróbujmy czegoś niecodziennego, jak na przykład zupa meksykańska, czy krem z brokułów.

I pamiętajmy, że smakami należy się rozkoszować. Dlatego postarajmy się przynajmniej jeden posiłek w ciągu dnia spożyć w gronie swoich najbliższych. Postarajmy się, aby ten czas stał się naprawdę wyjątkowy i cieszmy się wspólnym ucztowaniem.