Urządzamy przyjęcie – co należy mieć na myśli?

Urządzanie przyjęcia – jest to coś, co zdarza się zrobić każdemu z nas. Chrzciny, ślub, rocznica ślubu albo okrągłe urodziny – taki moment w życiu jak najbardziej warto uczcić. Jak? Najlepiej właśnie aranżując spotkanie, na jakie zaprosimy różne bliskie nam osoby – przyjaciele, rodzina, koledzy z pracy – lista jest przeważnie długa. Jeżeli często urządzasz tego typu spotkania, masz już w nich doświadczenie. Wiesz, kiedy trzeba zacząć, o czym pomyśleć, o czym pamiętać, czego nie bagatelizować. Jednakże jeżeli jest to pierwszy raz, gdy organizujesz przyjęcie dla wielu osób, z pewnością się stresujesz. Masz przecież oczywiście sporo na głowie i wciąż się myślisz czy o czymś nie zapomniałeś, że coś istotnego wyskoczy w ostatniej chwili. O czym powinniśmy pamiętać?

Przede wszystkim przemyśl, gdzie zrobisz to przyjęcie. Jeśli nie będzie ono zbyt duże, zapewne wystarczy twój własny dom. Jeśli natomiast zamierzasz zaprosić większą liczbę gości, pomyśl raczej o najęciu sali. Następna kwestia to sama lista gości – od niej właściwie warto zacząć, bo będzie to miało wpływ na wszystkie kolejne decyzje. Pomyśl, na zaproszenie ilu osób możesz sobie pozwolić, od tego zależy ile jedzenia będzie trzeba naszykować. Następnie zastanów się nad wyposażeniem, które ci będzie potrzebne – patery do serwowania ciasta.

ciasto

Autor: Quality PR
Źródło: Quality PR

Czy masz wystarczającą ilość stołów? Krzeseł? A patery na ciasto? Jeżeli nie, jest jeszcze czas, żeby to wszystko załatwić. Możesz popytać wśród rodziny i znajomych, ale jeśli to nie przyniesie rezultatów, udaj się do firmy, która oferuje tego typu usługi. Wcześniej jednakże pomyśl dokładnie, czego będziesz potrzebować – ile talerzy, sztućców – . Czy z czegoś możesz ewentualnie zrezygnować? Być może patery na ciasto z kloszem wcale nie będą niezbędne. Wszędzie tu możesz więc zebrać oszczędności.

Teraz, gdy już to wszystko przeanalizujesz, możesz zabrać się za planowanie jadłospisu. Przystawek nie powinno być ani zbyt dużo, ani zbyt mało. Przecież kiedy będzie ich za dużo, pewnie sporo zostanie i się zmarnuje (pomocne źródła). Zastanów się też, czy na twoim przyjęciu będą jacyś wegetarianie i ich również weź pod uwagę.

Nie czekaj – sporo informacji czytaj pod adresem, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli masz jakieś dylematy – z chęcią na nie zareagujemy.

Postaraj się, aby wszyscy wyszli od ciebie jak najbardziej zadowoleni.