Zdobienie wigilijnego stołu i niezbędne dodatki

Świąteczny nastrój to nie tylko ta duchowa sfera, niezmiernie istotne jest również to, jak przygotujemy nasz dom. Wszyscy wiemy, jak to jest zaraz przed Świętami, zaczynamy duże porządki. Jest to ciężkie, bo często trzeba iść do pracy i ciągle coś się brudzi. Jednak w trakcie świątecznych porządków, ogarniamy szczególnie te miejsca, które w ciągu roku rzadko są czyszczone. Po całym tym sprzątaniu przychodzi czas na strojenie domu. Jeśli jest czysto, to chcielibyśmy, by jeszcze było odświętnie, czyli pięknie. Ubieramy choinkę, do tego czasem przymocowujemy ozdoby na drzwiach i oknach.

serwetki

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
A potem nadchodzi czas na przygotowanie wigilijnego stołu. Tu potrzebne będą serwetki bożonarodzeniowe. Niektórzy wybierają te serwetki, które akurat są w mieszkaniu, ale, by mieszkanie naprawdę świetnie się prezentowało musimy dopracować każdy szczegół. A dzięki odpowiednio dobranym serwetkom bożonarodzeniowym, stół wigilijny stanie się jeszcze bardziej świąteczny. Można też zakupić stroik świąteczny na stół lub samemu go zrobić. Bo warto nie zapominać o tym, że nie tylko kupione w sklepie dodatki mogą cudownie przyozdobić nasz świąteczny stół, ale również te zrobione naszą rękę. Więcej informacji na stronie: sklepElegancka zastawa od A do Z

W codziennym życiu często zapominamy o tym, by dbać o każdą chwilę. Stawiamy na stole rano byle jaki kubek do kawy i wypijamy tylko część napoju. Kiedy po pracy siadamy wykończeni i mamy ochotę na kieliszek wina, wybieramy ten, który w sumie jest do szampana, ale nie mamy ochoty szukać tego właściwego. A rano zamiast w kubku dobrze byłoby przygotować sobie kawę w filiżance. Do obiadu wypić wino (zobacz: wino tokaj) z eleganckiego kieliszka. Często wyciągamy ładne rzeczy, kiedy nadchodzą święta. Wiele rzeczy zostawiamy właśnie na święta.

To dobrze, że szanujemy tradycję i dbamy o to, by w okresie świątecznym nawet kieliszki do wina stały pięknie wypolerowane, ale może dobrze pomyśleć o tym, by zacząć celebrować własną codzienność i dawać sobie powodu do uśmiechu każdego dnia, a nie tylko od święta? Pamiętajmy o tym, żeby, na co dzień też wybierać to, co ładne.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również systemy alarmowe trójmiasto kolejne informacje na wybrany materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Wyszczerbione talerzyki, czy stare kieliszki lepiej wyrzucić. Po, co mają zagracać nam szafkę. Powinniśmy raczej wyeksponować rzeczy, które radują oko. A świąteczny czas ozdobić rzeczywiście wyjątkowymi dodatkami: jemiołą, drzewkiem bożonarodzeniowym lub zajączkami z czekolady.