Szklanki do kawy i herbaty

Czajnik to podstawowe naczynie w kuchni. Bez niego nie wyobrażamy sobie zagotowania wody na herbatę. Pierwszy czajnik był o bardzo banalnych kształtach. Miał rondel z pokrywką oraz wygiętą rurkę dzięki której, można było przenieść wrzącą wodę dokładnie do innego naczynia, bez rozlewania naokoło.

Szklanka do herbaty

Źródło: www.garneczki.pl

Czajnik to podstawowe naczynie w kuchni. Bez niego nie wyobrażamy sobie zagotowania wody na herbatę. Pierwszy czajnik był o bardzo banalnych kształtach. Miał rondel z pokrywką oraz wygiętą rurkę dzięki której, można było przenieść wrzącą wodę dokładnie do innego naczynia, bez rozlewania naokoło.

Każdy z pewnością ma swój własny sposób ich podawania, zwykle na naszych stołach goszczą jednakże tradycyjnie efektowne szklanki od Garneczki.pl utworzone z solidnego szkła sodowego bądź szkła borosilikonowego o zwiększonej wytrzymałości termicznej.

deser

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Regularne podejmowanie aktywności fizycznej a także przestrzeganie odpowiednio ułożonej diety nie oznacza wcale, że kategorycznie należy nie ulec choć jednej przyjemności w postaci okazjonalnego zjedzenia lub wypicia czegoś co zawiera więcej kalorii. Raz na jakiś czas każdego z nas nachodzi pragnienie zjedzenia czegoś co zawiera dużą ilość cukru, takiego jak deser lodowy, czekoladowo-bananowy koktajl lub kawałek ciasta. Jedna z opcji to wyjść do lokalu lub ciastkarni i zamówić ciasto, na które w danej chwili mamy ochotę, musimy jednak liczyć się z dużymi kosztami.

Proponujemy własnoręczne upieczenie wybranego deseru. Należy zainwestować w formy do pieczenia (sprawdź polecane), które sprawią, że możliwe będzie wykonanie ciasta, a także zakupić produkty niezbędne do jego wyrobu. W zależności od upodobań smakowych oraz własnej pomysłowości, nasze wypieki mogą być różnorodne, zarówno czekoladowe jak i owocowe. Szklanki zrobione z wysokiej jakości szkła posiadają idealnie gładką powierzchnię zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, co powoduje, że są proste do wyczyszczenia z powstającego po kawie czy herbacie nalotu.

Jeśli jesteśmy sympatykami zmywarek do naczyń, należy wybrać specjalnie oznakowane szklanki do zmywarki. Nieprzerwaną popularnością w polskich domach cieszą się szklanki w koszyczkach. Koszyczek metalowy albo wytworzony ze szlachetnej stali nierdzewnej prezentuje się elegancko, a dodatkowo stabilizuje szklankę. Szczególną grupę stanowią też specjalne szklanki do kawy, koktajli i deserów. Przykładem mogą być szklanki do caffe latte oraz szklanki do irish coffee.

Te dwa oryginalne napoje kawowe wymagają wyjątkowej oprawy – wysokich szklanek na nóżce, z uchwytem, częstokroć o kielichowatym, rozszerzającym się kształcie. Każdy domowy barista musi je posiadać w swojej kolekcji. Interesująca szklanka do caffe latte z warstwowo przygotowaną kawą z dodatkiem puszyście spienionego mleczka pozwoli zaimponować proszonym gościom. Podobnie silna, aromatyczna kawa po irlandzku z dodatkiem wyrafinowanej whisky, ozdobiona bitą śmietaną. Szklanka do irish coffee fantastycznie sprawdzi się również, jako pucharek do lodów.