Jak urządzać małą kuchnie? Jaki jest na to najbardziej właściwy sposób? Czy normalne meble będą dopasowane?

Nasze mieszkania w budynkach wielorodzinnych dość często mają bardzo małe kuchnie. Niektóre z nich mają jedynie 4 metry kwadratowe. Najczęściej jednakowoż ich wielkość waha się od sześciu do dziewięciu metrów. W takich kuchniach z całą pewnością trzeba zastosować meble na wymiar. Dzięki temu jesteśmy w stanie funkcjonalnie gospodarować każdą nawet niewielką przestrzeń.

obraz
W meblach do zabudowy umieszczamy płytę oraz piekarnik, wąski zlew a także jak nie da się inaczej to też małą lodówkę pod blatem. Okap także musi być mały, najbardziej podszafkowy. Jeżeli jest niezbyt wiele miejsca na zabudowę to zamiast dwóch rzędów półek górnych możemy zrobić trzy, pod sufit. W małej kuchni można umieścić także mały blat instalowany na ścianie, jaki będzie pełnił rolę składanego stołu. W miejscu między szafkami dobrze zlokalizować reling, na którym znajdą się akcesoria kuchenne.

Jak w kuchni jest okno to dajemy tam zazdrostkę albo roletę, gdyż bardziej przestrzenne okienne dekoracje będą tylko przytłaczać nieduże pomieszczenie. Ażeby było bardziej przytulnie dobrze zadbać o dodatki takie jak: chodnik, podkładki i rękawice kuchenne. W każdej kuchni, małej czy dużej, powinny być interesujące akcesoria. Niezbędne, lecz prezentujące się dodatkowo bardzo atrakcyjnie.

Zaczekaj chwilę! Zainteresował Cię artykuł? Masz chęć na dalsze dodatkowe informacje (https://www.gaster-sol.pl/pl/o-firmie/certyfikaty)? To miłe. Kliknij w ten link i przeloguj się do witryny z newsami na omawiany temat.

W sklepach odnajdziemy parę interesujących produktów, jak Hario Dripper, czyli bardzo przydatny zestaw do zaparzania pysznej kawy – hario dripper. Na uwagę zasługuje też Henry Emile, czyli markowe akcesoria do kuchni.

Czy pragniesz może mieć link do strony wino francuskie, gdzie oczekują na Ciebie następne wpisy? Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu nasz serwis.

Dzięki nim każda z kuchni jest jeszcze bardziej ciekawa. Tak można zaaranżować każdy rodzaj kuchni, szczególnie zaś w małej kuchni takie elementy będą sprawdzać się idealnie. Dlatego że ciężko na mniejszym metrażu wyeksponować coś specjalnego, gdyż nie ma na to miejsca, natomiast te akcesoria perfekcyjnie tworzą klimat wnętrza. Podobnie, w małej kuchni nie zapominać należy o właściwym oświetleniu. Jak robimy coś wieczorem to oczywiście konieczne jest górne światło, natomiast w pozostałych sytuacjach korzystnie postawić na klimatyczne, punktowe światło. Czas spędzony w tego typu kuchni będzie przyjemnym przeżyciem.