Przydatne akcesoria kuchenne przydatne w każdym mieszkaniu. Ciekawe propozycje.

Jeśli gotowanie jest dla nas nie tylko obowiązkiem, ale też przyjemnością, przydatne akcesoria do kuchni to jedna z najfajniejszych rzeczy, jakie możemy sobie kupić. A jeżeli nie lubimy? Tym lepiej! Z nimi przyrządzanie posiłków będzie szybsze i jest spora szansa, iż je w końcu polubimy. Nie potrzebujemy wielu przedmiotów, żeby poprawić swoje działanie w sferze kuchni.

Przede wszystkim w naszej kuchni musi zagościć przydatny blender. Jest to urządzenie tak wielofunkcyjne i przydatne, iż trudno jest jednym zdaniem wyszczególnić jego mocne strony. Każdą zupę zmieni w krem (po dodaniu grzanek zje ją nawet francuski piesek) i zmieni każdy sos na kremową, gładką masę. Przy użyciu blendera

Spaghetti z pulpecikami i pomidorkami cherry

Autor: PR Solution
Źródło: PR Solution

wykonamy również pyszne smarowidła kanapkowe (przesmażona cebulka, soczewica, fasola) czy też nadzienie do naleśników. Dzięki blenderowi w kilka chwil zrobimy taż świetne desery. Zmiksujemy warzywa do chutneya, przyrządzimy deser z kaszy jaglanej lub szybki sorbet owocowy. Osoby ceniące sobie swój czas zwykle dobierają do swojego menu obiadowego kasze i makarony z jednej prozaicznej przyczyny – szybko się gotują i bardzo wiele produktów do nich pasuje. Aby jeszcze przyspieszyć sobie przygotowywanie posiłków, a właściwie mierzenie porcji, dobrze jest kupić sobie przydatny gadżet taki jak miarka do makaronu. Bardzo praktyczny przedmiot, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Tak samo jak łyżka do nabierania makaronu – łatwa w użyciu i funkcjonalna. Jeśli zostaje nam sporo resztek, warto kupić sobie składane, silikonowe pojemniki do przechowywania jedzenia. Gotowe dania możemy mrozić lub zabrać do pracy jako lunch. Jeśli zostają połówki produktów takich jak cytryny czy cebule, dobrze jest również kupić silikonowe nakładki, które zapobiegną gniciu owoców albo jarzyn i pomogą utrzymać dłużej świeżość i przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się po lodówce ostrych zapachów, na przykład cebuli. Jeśli urządziliśmy nasza kuchnię w danym stylu lub naszych ulubionych kolorach, dobrze jest dokupić akcesoria, jakie również są w radosnych kolorach – miarka do makaronu, silikonowe pudełka czy formy nie muszą być nudne.

Użyteczne kuchenne gadżety nie tylko usprawnią pracę w kuchni, ale też zwykle nie zajmują dużo przestrzeni i świetnie wyglądają. Jeśli lubimy estetyczne przedmioty, wybierzmy się po akcesoria do ogrodzenia panelowego do popularnych sklepów sieciowych. Tam nawet łyżka do spaghetti może być małym dziełem sztuki.