Nietypowe akcesoria do kuchni!

Chwile wytchnienia należą się każdej rodzinie. A takich momentów jest w ciągu roku kalendarzowego nawet całkiem dużo. Są nimi święta bożonarodzeniowe oraz inne dni wolne od pracy bądź szkoły. Jednakże zawsze najwięcej pozytywnych emocji wzbudza uwielbiana przez wszystkich majówka. Jeśli tylko pogoda dopisze, to wyjazd poza stolicę będzie naprawdę udany.

gadżety do kuchni

Autor: mrjoy.pl
Źródło: mrjoy.pl

Chwile wytchnienia należą się każdej rodzinie. A takich momentów jest w ciągu roku kalendarzowego nawet całkiem dużo. Są nimi święta bożonarodzeniowe oraz inne dni wolne od pracy bądź szkoły. Jednakże zawsze najwięcej pozytywnych emocji wzbudza uwielbiana przez wszystkich majówka. Jeśli tylko pogoda dopisze, to wyjazd poza stolicę będzie naprawdę udany.

Abyśmy jednak byli w stanie długo i z zadowoleniem wspominać wspólnie spędzone momenty, wpierw musimy wszystko dobrze zaplanować. A już na pewno trzeba wziąć ze sobą prowiant – w czasie spaceru przez las maluchy zgłodnieją znacznie szybciej niźli sądzą ich rodzice.

Dekoracje na stole

Autor: Dinner Series
Źródło: http://www.flickr.com

Tak radosne święto musi być hucznie świętowane, trzeba więc zorganizować pewną część pustej przestrzeni, która służyć będzie jako parkiet. Zależnie od liczby gości, należy przygotować odliczoną ilość krzeseł wraz stołowym nakryciem dopasowanym do każdego miejsca. Gdy już uda się podjąć decyzję odnośnie miejsca organizowanej imprezy, należy zainteresować się szczegółami.

W ostatnich latach na rynku są już dostępne na przykład bardzo dobre garnki o różnych średnicach oraz wysokościach, przeznaczane do duszenia, gotowania najróżniejszych potraw. Ofertę powiększają wspaniałe patelnie, woki oraz szybkowary. Ogromna, solidna patelnia z grubym spodem to już oczywistość w większości domów. Zapewne żadna kucharząca osoba nie wyobraża sobie smażenia na patelni starego typu, na której większość potrawy i tak zostawała, przyklejona do spodu lub wchłonęła olbrzymie ilości tłuszczu, aby się nie przypalić podczas przygotowywania jedzenia. Niezastąpione w każdym domu są również specjalne naczynia, dzięki którym dania będą nie tyko dobrze smakowały ale i pięknie się prezentowały – mowa tu zwłaszcza o produktach tj bulionówki na zupę.

Dlatego bardzo dobrym pomysłem w takiej sytuacji są przekąski. Wystarczy w drobne dwadraciki pokroić rozmaite rodzaje serów. Może to być mieszanka sera pleśniowego, polskiego oscypka, goudy, mozzarelli czy parmezanu. Wyśmienitym dodatkiem do wyżej wymienionych serów można przyszykować sos żurawinowy, oliwki czarne, kiść zielonych winogron, orzechy ziemne oraz liście zielonej sałaty. Gotowe składniki należy estetycznie poukładać na specjalnej desce do serów, a w pobliżu niej położyć niewielkie wykałaczki do nabijania naszych przekąsek.

Następnie wszyscy przybyli powinni usiąść w kręgu, tak aby w jego środku pani domu mogła postawić deskę z serami. Warto wspomnieć, że plusem omawianej deski jest dodatkowe urządzenie, które umożliwia jej obrót. Dzięki temu wszyscy z krędu bez wysiłku będzie mógł dostać wybraną przekąskę. Skoro wiemy już w jaki sposób przygotować obiad używając do tego wysokiej jakości patelnie, warto zastanowić się nad udekorowaniem i nakryciem stołów. Na jedno miejsce siedzące musi być jeden komplet liczący literatki, kieliszki, talerze, sztućce i serwetki. Jeśli planujemy zorganizować imprezę w naprawdę królewskim stylu, warto sięgnąć głębiej do portfela po czym nabyć sztućce Gerlach. Jakość wykonania, niesamowite wzornictwo i wygoda podczas jedzenia to ledwie kilka zalet tego fenomenalnego produktu. To prawda, że sztućce wykonane przez tę firmę nie należą do najtańszych, dają jednak gwarancję najwyższej jakości oraz w pełni satysfakcjonują wszystkich swoich klientów.