Lubisz kosztować pysznej kawy? Wybierz kawiarkę! Zapewnia ona wyborną i cudownie pachnącą kawę

Kawiarka jest łatwym w obsłudze urządzeniem, które wygląda jak mały czajnik. Dzięki takiemu nieskomplikowanemu urządzeniu jesteśmy w stanie przygotować wyśmienitą, aromatyczną kawę. Urządzenie to jest złożone z dolnego zbiorniczka na wodę, części z sitkiem i lejkiem na naszą kawę oraz górnego zbiornika, gdzie otrzymujemy gotowy napar. Kawiarka jest w stanie działać dzięki ciśnieniu, które wypycha zagrzaną wodę z dołu do górnego zbiornika, zaś przechodząc przez sitko z kawą może zmienić się w pyszny napój.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat kawiarek?

kawiarka

Autor: Don LaVange
Źródło: http://www.flickr.com

Czas trwania zaparzania kawy jest naprawdę krótki, ponieważ wynosi około 3-4 minut. Zdecydowana większość tych urządzeń jest przystosowana na kuchenki gazowe oraz elektryczne, w produkcji istnieją także modele przystosowane do indukcji. Na rynku jesteśmy w stanie kupić różne modele, również elektryczne kafetiery, które stawiamy na specjalnej podstawce. Jakiego typu rozróżniamy rodzaje kawiarek? Dla przykładu kawiarki z aluminium – . Zrobione są ze stopu certyfikowanego, więc są w pełni bezpieczne dla zdrowia. tego typu rodzaj kawiarek ma kanciastą formy. Nie możemy ich czyścić żadnymi środkami chemicznymi, jedynie samą wodą.

Po umyciu musimy je powycierać do sucha ściereczką. Im większa częstotliwość użycia naszego urządzenia, tym lepszy napój możemy otrzymać. Najczęściej można je dostać za mniejsze pieniądze aniżeli modele ze stali. Następny typ to kawiarki ze stali. Posiadają różne formy, tradycyjne jak i bardziej w nowym stylu. Dosyć łatwo się je czyści, tak więc będziemy musieli jedynie po spożyciu kawy umyć je i wysuszyć zostawiając nie złożone. Jednocześnie, dobrze jest wiedzieć, że nie każda jedna taka maszynka ze stali jest odpowiednia na indukcję. Kolejnym typem jest kawiarka ceramiczna. Jest to rzadziej spotykany na rynku typ kawiarki.

Przeważnie górny pojemniczek na zaparzoną kawę wykonany jest z ceramiki. Takie kawiarki bez wątpienia stanowią piękną ozdobę dla wystroju kuchni.

Żeby zgłębić wiedzę na opisywany wątek obejrzyj stronę (http://smartvent.pl/automatyka/funkcje-centrali/), która ma ciekawe informacje na przedstawiany temat – wystarczy kliknąć.

Kawiarki aluminiowe mogą zrobić od jednej do aż osiemnastu filiżanek espresso, stalowe natomiast urządzenia posiadają trochę mniejsze rozmiary – od dwóch do dziesięciu kaw mocnej włoskiej kawy. Kupując tego typu urządzenie musimy dopasować pojemność kawiarki do liczebności jej użytkowników. Powinniśmy pamiętać, że dla przykładu kawa zrobiona z kafetiery jest mniejsza od takiej z ekspresu ciśnieniowego.