Śniadanie to bez wątpliwości najważniejszy posiłek dnia? Dlaczego więc niekiedy z niego rezygnujemy?

Dość słusznie mówi się, że śniadanie to najistotniejszy posiłek dnia. Być może po przebudzeniu nie mamy ochotę, żeby coś zjeść, jednakże już po porannym posiłku docenimy jego pozytywy – człowiek budzi się do życia! Śniadanie jest bardzo potrzebne dla dobrego funkcjonowania, napędza nas żeby działać, pobudza organizm do życia, a również umożliwia nam skupienie się w pracy czy w szkole przez parę pierwszych godzin, aż do drugiego śniadania czy lunchu. Praca na pusty żołądek bowiem to udręka, nie można na niczym się skupić, ponieważ mózg się buntuje, że nie dostał niezbędnej dawki energii. I masłuszność.

jajka w kieliszkach

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Choć mówi się w mediach i nie tylko, przecież mówiło się i pewnie u nas w domu, iż pora śniadaniowa to najważniejsza pora dnia, wiele osób lekceważy takie zalecenia. Niektórym zwyczajnie śniadanie nie przechodzi przez przełyk. Z jakich przesłanek to wynika? Są różne powody. Najbardziej znana to ta dość błaha: deficyt czasu. No tak, jedna osoba musi szybko biec na zajęcia, druga do pracy, trzecia w ogóle na nic nie może znaleźć czasu. Na pytanie: „jak to bez śniadania?”, najczęściej pada odpowiedź, że śniadanie będzie po drodze lub w pracy, że przecież zawsze jemy w biegu i jest wszystko okej i tak dalej. Inną przyczyną jest fakt, że niektórym osobom śniadanie po prostu nie smakuje.

Nie mogą przyjąć tego pierwszego posiłku, ponieważ sprawia im to wielką trudność.

Ten tekst jest dla Ciebie ciekawy? Jeśli tak to, przeczytaj również podobne serwisy, które posiadają informacje na omawiany temat.

Przełyk jest ściśnięty, więc śniadanie jest prawie bólem, na którą nie chcą się zdecydować po raz kolejny. Może to wynikać ze stresu, bo to przecież początek dnia, cały dzień dopiero przed nami, wiele niepokojących sytuacji w domu, w pracy, nie wiadomo jak sobie z nimi poradzimy, tak więc organizm reaguje. Zdarza się jednocześnie, iż właśnie tego typu osoby, które rezygnują ze śniadania, gdyż mają problem z jego przyjęciem zjadają obfite kolacje. Wiadomo, wieczór, koniec dnia, czeka nas już tylko miły sen, więc można się najeść. Niestety, oto nie jest zbyt zdrowe, nie dość, że możemy mieć problemy żołądkowe, to ponadto przez to słabo się wysypiamy. Co więcej, dla osób, które nie chcą przybrać na wadze – takim sposobem właśnie szybko tyjemy. Pamiętajmy więc o jedzeniu śniadania, to naprawdę niezbędna część dnia. Przygotujmy je z należytą starannością, skorzystajmy z pięknych pojemników na pieczywo lub innych akcesoriów (podstawka na jajka), skorzystajmy z ładnych kubków i talerzy, a przekonamy się, że śniadanie to jedna z najbardziej przyjemnych chwil dnia.

Kliknij tutaj – ta treść (http://okulus.pl/nasze-uslugi/zabiegi-operacyjne/chirurgia-refrakcyjna/laserowa-korekcja-wzroku/) będzie dla Ciebie interesująca. Znajdujące się tam treści dotyczą pokrewnej problematyki, co wpis, który właśnie czytasz.

Ja osobiście polecam szczególnie takie gustowne pojemniki na pieczywo. A więc smacznego!