Jak łatwo zmienić aranżację wnętrza? To naprawdę jest prostsze niż sądzisz, sprawdź jak łatwy i interesujący jest na to sposób

Dekorowanie ścian we wnętrzach jest zwyczajem, który praktykowany jest właściwie od najdawniejszych czasów. Dekoracje te mogą być różnej wielkości i z rozmaitych tworzyw. Mogą również pełnić funkcje jedynie dekoracyjne albo praktyczne. Funkcja praktyczna będzie polegała na zasłonięciu uszkodzonego czy w inny sposób nieatrakcyjnego fragmentu ściany. Typowymi ozdobami ścian, które ciągle występują w wielu domach, są obrazy.

Chłodziarko-zamrażarki do zabudowy Liebherr

Autor: Liebherr
Źródło: Liebherr

Dekorowanie ścian we wnętrzach jest zwyczajem, który praktykowany jest właściwie od najdawniejszych czasów. Dekoracje te mogą być różnej wielkości i z rozmaitych tworzyw. Mogą również pełnić funkcje jedynie dekoracyjne albo praktyczne. Funkcja praktyczna będzie polegała na zasłonięciu uszkodzonego czy w inny sposób nieatrakcyjnego fragmentu ściany. Typowymi ozdobami ścian, które ciągle występują w wielu domach, są obrazy.

Występują więc dzieła artystów klasycznych i ich reprodukcje, a także wytwarzane na skalę masową malowidła przedstawiające kwiaty czy krajobrazy. Zachwycającymi dekoracjami ściennymi są na przykład zdjęcia w dużym formacie czy też obrazy drukowane na płótnie: www.demur.pl/obrazy. Aktualnie wiele firm proponuje fachowe stworzenie dekoracji ściennych, w tym również obrazów. Możesz wybrać jeden z gotowych już obrazów dostępnych w ofercie danego sklepu, albo też zdecydować się na wydruk dostarczonego przez siebie wzoru – może to być Twój własny obraz albo również zdjęcie. Coraz częściej obywatele decydują się na przyozdobienie ścian własnego mieszkania jakimiś ciekawymi

Sypialnia

Autor: adrigu
Źródło: http://www.flickr.com

zdjęciami.

Jednak miast zawieszać je w ramkach lub w antyramach, chcą powiększać je do dużo większych rozmiarów i drukować je na płótnie, przez co przedstawiają się one w taki sposób, jakby były najprawdziwszymi obrazami. Co więcej takie obrazy drukowane (demur.pl/obrazy) są zdecydowanie wytrzymałe, wspanialej się prezentują i równocześnie mogą przedstawiać dowolną fotografię, którą weźmiemy, więc ma szansę to stać się jakiś budynek, lub ma szansę to stać się jakieś istotne dla nas wydarzenie. Trzeba zaznaczyć, iż rozmiar takiego obrazu jest rzeczywiście dobrowolny, a więc z łatwością będziemy mieli szansę zrobić to w taki sposób, aby ani ściana nie wyglądała na pustą, ani nie stała się zbytnio przysłonięta. Właśnie kuchnia jest bardzo wdzięcznym miejscem na taką aranżację, bo chyba nie ma osoby, która byłaby w stanie przyznać, że wygląd lodówki czy mikrofalówki zachęca do bywania w takim miejscu. Odpowiednia naklejka zaś może odmienić takie miejsce.

Naklejki ścienne tworzone są z folii PCW. Taka folia jest fabrycznie kryta klejem, w największej liczbie przypadków jest to klej poliakrylanowy. Niezwykle istotną cechą w aranżacji wnętrz jest łatwa „usuwalność”, to oznacza, że po odklejeniu naklejki nie zostawia ona ciężkich do usunięcia resztek i śladów. Folie, z których tworzone są naklejki nie są zbyt grube. Producenci zapewniają, że na zewnątrz taka folia może nawet dać radę trzy do pięciu lat.

Wiadomym jest, zależy to od powierzchni do której jest przyklejona naklejka i panujących warunków atmosferycznych. Okazuje się, iż nawet dysponując niewielką ilością środków możesz istotnie w wyjątkowy, kreatywny i ogromnie pomysłowy sposób urządzić wnętrze swego mieszkania. Do tego obrazy drukowane na płótnie pasują wszędzie,

obrazy

Autor: Czesław Chwiszczuk
Źródło: Grupa Archicom

możesz więc zawiesić je zarówno w sypialni, salonie, przedpokoju czy pokoju dziecięcym. Każdy taki obraz może być inny, dzięki czemu będzie doskonale odzwierciedlał użycie danego pomieszczenia, na przykład w kuchni możesz powiesić obraz przedstawiający jakieś owoce czy warzywa, martwą naturę, za to w salonie na pewno pięknie będzie się prezentować obraz przedstawiający fascynujące tajemnicze uliczki, piękne widoki czy oryginalną architekturę. Dekoracja ścian wewnętrznych to zupełnie inna bajka.

W tej sytuacji naklejka na pewno będzie służyć niezwykle długo, faktycznie to jest problem, aby zdefiniować maksymalny czas. Naklejki na ścianę odznaczają się różnorodnymi kolorami, istnieją jednakże 2 wykończenia powierzchni, matowa i błyszcząca. Warto sprawdzić jak naklejki będą się prezentować w naszym domu. To na pewno może być dobra alternatywa, jeśli już nie mamy żadnego pomysłu na aranżację wnętrz.