Nowoczesne akcesoria przydatne w kuchni

Wielkie, niedogodne stolnice zsuwające się z blatu w czasie wałkowania odchodzą do lamusa. Po co się męczyć z czymś, co trudno będzie zmyć, trudno to schować, a co umiejscowione na lakierowanym blacie może go nawet zarysować?

Dzisiaj coraz to częściej panie domu wykorzystują stolnice z silikonu. Jakie zalety ma taka stolnica? Używając estetycznej dużej stolnicy silikonowej zapewniasz sobie nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale również element atrakcyjnego wystroju. Stolnica silikonowa dobrze przylega do blatu , a po użyciu bez trudu zwiniesz ją w rulon.

Dzięki stolnicy silikonowej już o wymiarach 50×40 cm przygotowujesz duże porcje ciasta, rozwałkujesz je z łatwością, nie przemieszczając stolnicy po blacie, bez rysowania jego powierzchni. Po zastosowaniu silikon łatwo umyjesz, zawiniesz w rulonik po czym schowasz do szuflady, czy zostawisz na blacie jako podkładkę pod gorące naczynia.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł umieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej otoczaki w tym miejscu, znajdziesz tam tego typu informacje.

Choć stolnice takowe stworzone są z odpornego silikonu, jednak zaleca się stosowanie przy nich noża z plastiku.

Stolnica silikonowa pozwala na wałkowanie ciasto wprost na stole kuchennym. W czasie wałkowania wykonana z silikonu stolnica nie przesuwa się, co jest jej wielkim atutem. Mało tego, takowej silikonowej stolnicy nie trzeba podsypywać mąką, gdyż dzięki właściwościom silikonu ciasto do niej nie klei się.

Mając już przygotowane ciasto (dajmy na to na rogale lub wypieki świąteczne), wprost na stolnicy, bez żadnego problemu możemy przygotować je do pieczenia, dzięki umieszczonej na stolnicy miarce, ogromnie upraszczającej pracę.

Czy wiesz, że bez problemu możesz pogłębić zakres swej wiedzy wiążącej się z omawianym zagadnieniem? Zwyczajnie kliknij ten odsyłacz oraz zobacz tekst (https://www.ogrodymaskulanis.pl/trawa-w-rolkach-wroclaw/).

Wart uwagi jest również fakt, że porządkowanie kuchni będzie wyjątkowo sprawne.

Umycie stolnicy silikonowej, tak samo jak wszelkich silikonowych akcesoriów kuchennych, zajmuje dosłownie kilka chwil, później starczy ją osuszyć, zwinąć w rulon, po czym odłożyć do szuflady kuchennej szuflady Atuty stolnicy silikonowej, jakie spostrzeże każdy kto jej używa to: nieprzywieranie ciasta do nawierzchni stolnicy, brak konieczności podsypywania mąką, można stosować jakikolwiek wałek do ciasta, dobre przywieranie do blatu stołu kuchennego (co bardzo ułatwia wałkowanie ciast), pomocna miarka wyrysowana na stolnicy oraz giętkość, dzięki której zajmie ona mało miejsca w domowej kuchni.